پرسش‌های متداول

1- آیا جهت چاپ و یا بررسی مقالات، نویسندگان باید به نشریه هزینه ای پرداخت نمایند؟

بله. هزینه داوری 200 هزار تومان  و چاپ مقالات 400 هزار تومان است.

2- مدت زمان داوری یک مقاله چقدر می باشد؟

میانگین این مدت زمان وابسته به زمان پاسخ گویی داوران و مراحل بررسی می باشد ولی معمولا دو هفته می باشد.

3- پیگیری مقاله ارسال شده به سامانه به چه صورت است؟

   الف-  مراجعه به سامانه نشریات و با رمز و پسورد وارد سامانه شوید.


 


 


 


    ب-   ایمیل به کارشناس نشریه نشریات jflr@ut.ac.ir

4- مقاله خود رابه چه صورت برای نشریه ارسال کنیم؟

1-   ثبت نام در سامانه  2-   وارد نمودن اسامی تمامی  نویسندگان در سامانه 3-   آپلود تمامی فایل های ستاره‌دار، تعهد نامه ، تعارض منافع در سامانه

5- فرآیند ارزیابی مقاله ها چگونه است؟

ابتدا مقاله در جلسه اعضای هیات تحریریه مطرح ودر صورت همسو بودن با اهداف نشریه، مقاله مربوطه توسط دوتن از اعضا هیات تحریریه بررسی می شود. پس از آن، مقاله جهت داوری برای دو داور و بصورت ناشناس ارسال در صورت جواب مثبت داوری اولیه برای اصلاحات به نویسنده ارسال می شود و پس از دریافت اصلاحات نویسنده، مجدد برای داوری نهایی ارسال می‌شود که اگر نظر داوری مثبت باشد مقاله در نوبت چاپ قرار می گیرد.

6- مقاله من در سامانه تکمیل داوری ثبت شده است به چه معنی می باشد؟

اگر مقاله در مرحله  اولیه و یا نهایی باشد بدین معنی است که جواب داوری دریافت شده است  و در جلسه مطرح و جوابیه از طریق سامانه و ایمیل ارسال خواهد شد و از تماس با نشریه خودداری فرمایید چون به محض بررسی در جلسه نشریه جوابیه اعلام می شود

7- صدور نامه پذیرش به چه صورت می باشد؟

برای دریافت نامه پذیرش،  نویسنده مسئول می‌تواند پس از پذیرش نهایی مقاله گواهی پذیرش را از سامانه دریافت نماید و یا در صورت نیاز به امضاء و مهر نشریه به کارشناس نشریه ایمیل ارسال نماید.

8- آیا تغییر اسامی نویسندگان امکان پذیر می باشد؟

خیر. با توجه به تعهد نامه ارسالی، نام و ترتیب نویسندگان مشخص می شود. بدین ترتیب پس از ارسال مقاله در سامانه امکان هیچگونه تغییری وجود ندارد .لذا در ارسال نام نویسندگان دقت کافی صورت گیرد.

9- آیا می توان یک نسخه فیزیکی از مقاله یا فصلنامه را داشته باشم؟

 خیر، فصلنامه نسخه چاپی ندارد.

10- اگر نام کاربری و رمز عبور خود را فراموش کنم، چه باید بکنم؟

بر روی گزینۀ ورود به سامانه در بالای صفحه سمت چپ کلیک کنید. سپس بر روی گزینۀ رمز ورود به سامانه را فراموش کرده‌ام! کلیک کنید. آدرس ایمیلتان از شما درخواست خواهد شد. سپس ایمیلی دریافت خواهید کرد که به شما اجازۀ تغییر رمز ورود را خواهد داد.

11- آیا می توان مقاله خود را به چند مجله ارسال نمود؟

خیر. این خلاف اخلاق در نشر است. اگر چنین کاری صورت بگیرد مقالۀ شما چاپ نخواهد شد و اگر چاپ شده باشد از آن سلب اعتبار خواهد شد. سپس نام شما در لیست سیاه مجله قرار خواهد گرفت و هیچ مقالۀ دیگری از شما پذیرفته نخواهد شد. همچنین نام و مشخصات نویسنده (گان) به دلیل تخلف در اختیار وزارت عتف قرار داده خواهد شد.